Raki e Vjetëruar Arbëri 0.5 Litër

900.00 L

Shitur nga: Blishqip.al
Shitur nga Kantina Arberi

In stock

Compare

Kantina “Arberi” e nisiaktivitetin e saj ne vitin 2003. Nga zonat me te vjetra te Mirdites,prodhuar ne kodrat e larta te Bukmires, Prosekut dhe Kader Rreshenit, rreth 400 – 550 m mbi nivelin e detit.

Kjo vere vjen nga nje kantine e cila njihet per cilesine e larte te prodhimit. E vendosur ne nje zone te mirenjohur,vreshtat e Bukmires, Prosekut dhe Kader Rreshenit kane nje siperfaqe rreth 100 ha, ne te cilen 60 % eshte Kallmet dhe  40 % varietet indryshem.

Vera e Kantines “Arberi” perfaqeson historine dhe traditen e kesaj zone.

Nga distilimi tradicional i mushtit lind rakia. Paraqitet transparente e kristalte me reflekse te arta. Ne shije ndihet e bute, elegante, e perqendruar dhe e qendrueshme. Kjo raki kalon nje stazhionim nga 10 – 20 muaj ne nje ene dru lisi.

Eshte nje produkt qe keshillohet te konsumohet ne fund te vaktit, ose sic;: shoqerohet ne vendin tone, si shoqerues iushqimeve (mezeve).

Kombinime te te gjitha llojeve,e shkelqyer si shoqeruese e mishit te kuq, vec;:anerisht atij te derrit dhe te gjithe djathrave te stazhionuar.

Serviret ne temperaturen e ambientit, ne nje gote ne forme tulipani.

 

 

 

Additional information

Weight 0.5 kg
Bëhu i pari për të vlerësuar "Raki e Vjetëruar Arbëri 0.5 Litër"

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vlerësime

There are no reviews yet.

Main Menu

Raki e Vjetëruar Arbëri 0.5 Litër