Verë Cabernelo Faba 0.75 Litër

2,300.00 L

Shitur nga: Blishqip.al
Shitur nga Kantina Faba

In stock

Compare

KABERNELO 14 % alk 2015

Gërshetim Sangiovese & Kabërnet Sauvignon, përkatësisht 80% dhe 20%. Fermentimi dhe stokimi së bashku në fuçi lisi Franceze për 24 muaj, lind kjo verë e mrekullueshme. Ngjyrë e kuqe dhe brilante, shije e thatë e dashur dhe emocionale. Ideale me antipasta të ndryshme, mish të kuq, djathra te stazhonuar dhe peshk zgare. Serviret në temp. 16 – 18°C

Additional information

Weight 0.75 kg
Bëhu i pari për të vlerësuar "Verë Cabernelo Faba 0.75 Litër"

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vlerësime

There are no reviews yet.

Main Menu

Verë Cabernelo Faba 0.75 Litër

2,300.00 L

Shto ne shporte