Verë Saze Përmeti 750 ml

1,800.00 L

Shitur nga: Blishqip.al
Shitur nga Edua Shop

5 in stock

Compare

Saze e Permetit (debinë e bardhë) një varietet autokton i Shqipërisë së Jugut dhe i rritur veçanërisht në Përmet, është korrur me dorë nga vendasit në një lartësi prej 250 metra përgjatë lumit Vjosa. Një aciditet i butë dhe i mëndafshtë, i shoqëruar me një mineralitet unik të frutave me gurë! Aroma të këndshme të mollës dhe agrumeve, si dhe shije të vaniljes, dardhës dhe dyllit të mjaltit të mbushura me fruta tropikale dhe lule të bardha.

Additional information

Weight 0.75 kg
Bëhu i pari për të vlerësuar "Verë Saze Përmeti 750 ml"

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vlerësime

There are no reviews yet.

Main Menu