Vere Nurellari Serina Rose 1 Litër

1,700.00 L

Shitur nga Kantina Nurellari

1000 in stock

Compare

Kjo vere eshte e prodhuar nga përzgjedhja e rrushit autokton Serina i cili kultivohet ne nje klime te freskët dhe shfaq cilesite dalluese të varietetit. Metoda e vecante prodhimit dhe procesit të fermentimit me lekuren e rrushit për një kohë të shkurtër, sjell këtë verë me ngjyre roze të lehte dhe arome tipike frutash. Preferohet me ushqime deti dhe pasta. Prekomandohet te serviret ne temperaturen 9-10 °C.

Additional information

Weight 1.345 kg
Bëhu i pari për të vlerësuar "Vere Nurellari Serina Rose 1 Litër"

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vlerësime

There are no reviews yet.

Main Menu

Vere Nurellari Serina Rose 1 Litër

1,700.00 L

Shto ne shporte