Verë Shesh i Bardhë Arbëri 0.75 Litër

1,400.00 L

Shitur nga Kantina Arberi

In stock

Compare

Kantina “Arberi” e nisiaktivitetin e saj ne vitin 2003. Nga zonat me te vjetra te Mirdites,prodhuar ne kodrat e larta te Bukmires, Prosekut dhe Koder Rreshenit, rreth 400 – 550 m mbinivelin e detit.

Kjo vere vjen nga nje kantine e cila njihet per cilesine e larte te prodhimit. E vendosur ne nje zone te mirenjohur, vreshtat e Bukmires, Prosekut dhe

Kader Rreshenit kane nje siperfaqe rreth 1oo ha, ne te cilen 60 % eshte

Kallmet dhe 40 % varietet indryshem.

Vera e Kantines “Arberi” perfaqeson historine dhe traditen e kesaj zone.

Me pak aciditet, e thate dhe sapide,eshte nje vere qe pihet e fresket. Ne gote prezantohet ne ngjyre te verdhe kashte te zbehte,me reflekse te jeshi lta, transparente, gati kristalin.

Keshillohet te ruhet ne ambiente te erreta. Temperatura ideale per tu servirur eshte 8°C

USHQIMI SHOQERUES

Ideale per tu shoqeruar me prodhime deti.

Additional information

Weight 0.75 kg
Bëhu i pari për të vlerësuar "Verë Shesh i Bardhë Arbëri 0.75 Litër"

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vlerësime

There are no reviews yet.

Main Menu

Verë Shesh i Bardhë Arbëri 0.75 Litër

1,400.00 L

Shto ne shporte