Raki Arbëri Tradicionale (0.5 Litër)

800.00 L

Shitur nga: Blishqip.al
Shitur nga Kantina Arberi

In stock

Compare

Kantina “Arberi” e nisi aktivitetin e saj ne vitin 2003. Nga zonat me te vjetra te Mirdites,prodhuar ne kodrat e larta te Bukmires, Prosekut dhe Kader Rreshenit, rreth 400 – 550 m mbi nivelin e detit.
Kjo vere vjen nga nje kantine e cila njihet per cilesine e larte te prodhimit. E vendosur ne nje zone te mirenjohur, vreshtat e Bukmires, Prosekut dhe

Koder Rreshenit kane nje siperfaqe rreth 1oo ha, ne te cilen 60 % eshte Kallmet dhe 40 % varietet indryshem.
Vera e Kantines “Arberi” perfaqeson historine dhe traditen e kesaj zone.

Nga distilimi tradicional i mushtit Iind rakia. Paraqitet transparente e kristalte me reflekse te arta. Ne shije ndihet e bute, elegante, e perqendruar dhe e qendrueshme.
Eshte nje produkt qe keshillohet te konsumohet ne fund te vaktit,ose siQ shoqerohet ne vendin tone, si shoqerues iushqimeve (mezeve).
Kombinime te te gjitha llojeve, e shkelqyer si shoqeruese e mishit te kuq, vec;anerisht atij te derrit dhe te gjithe djathrave te stazhionuar.
Serviret ne temperaturen e ambientit, ne nje gote ne forme tulipani.

 

 

Additional information

Weight 0.5 kg
Bëhu i pari për të vlerësuar "Raki Arbëri Tradicionale (0.5 Litër)"

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vlerësime

There are no reviews yet.

Main Menu

Raki Arbëri Tradicionale (0.5 Litër)