Verë Kallmet Arbëri 0.75 Litër

1,500.00 L

Shitur nga: Blishqip.al
Shitur nga Kantina Arberi

In stock

Compare

Kantina “Arberi” e nis aktivitetin e saj ne vitin 2003. Nga zonat me te vjetra te Mirdites, prodhuar ne kodrat elarta te Bukmires, Prosekut dhe Koder Rreshenit,  rreth 400 – 550 m mbi nivelin e detit. Kjo vere vjen nga nje kantine e cila njihet per cilesine e larte te prodhimit. E vendosur ne nje zone te mirenjohur, vreshtat e Bukmires,Prosekut dhe Koder Rreshenit kane nje siperfaqe rreth 100 ha, ne te cilat 60 % eshte Kallmet dhe 40 % varietete te ndryshme.

Vera e Kantines “Arberi” perfaqeson historine dhe traditen e kesaj zone.

Vera ka nje ngjyre te kuqe qe spikat, teper te vec;ante qe eshte tipike e kallmetit. Aroma e molles se kuqe te pjekur mire si dhe aromen e boronices.

E shijshme ne degustim, shije e cila mbetet per nje kohe te gjate dhe keshillohet te shijolhet ne temperature ambienti.

Ushqime te gatuara ne zjarr te ngadalte, rosto, si dhe djathra te shijeve te ndryshme.

Additional information

Weight 0.75 kg
Bëhu i pari për të vlerësuar "Verë Kallmet Arbëri 0.75 Litër"

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vlerësime

There are no reviews yet.

Main Menu

Verë Kallmet Arbëri 0.75 Litër

1,500.00 L

Shto ne shporte