Verë Kallmet Reservë Arbëri 0.75 Litër

2,000.00 L

Shitur nga: Blishqip.al
Shitur nga Kantina Arberi

In stock

Compare

Kantina “Arberi” e nisi aktivitetin e saj ne vitin 2003. Nga zonat me te vjetra te Mirdites,prodhuar ne kodrat e larta te Bukmires, Prosekut dhe Kader Rreshenit,  rreth 400 – 550 m mbi nivelin e detit.

Kjo vere vjen nga nje kantine e cila njihet per cilesine e larte te prodhimit. E vendosur ne nje zone te mirenjohur, vreshtat e Bukmires, Prosekut dhe

Kader Rreshenit kane nje siperfaqe rreth 1oo ha, ne te cilen 60 % eshte

Kallmet dhe 40 % varietet indryshem.

Vera e Kantines “Arberi” perfaqeson historine dhe traditen e kesaj zone.

Vera ka nje ngjyre te kuqe,te thelle, teper te bukur. Arome frutash te ndryshme te pyllit, perzier me shijen e sheges.Eshte nje vere e harmonizuar shume mire.E pasuruar edhe nga maturimi ne bute druri lisi , per nje periudhe 18 mujore.

E shijshme ne degustim,shije e cila mbetet per nje kohe te gjate.

Ushqime te gatuara ne zjarr te ngadalte, rosto, mish i kuq,si dhe djathra te shijeve te ndryshme.Gjithashtu keshillohet te shoqerohet me embelsira dhe fruta te ndryshme.

Keshillohet te ruhet ne ambiente te erreta. Temperatura ideale per tu servirur eshte 18 °C.

Additional information

Weight 0.75 kg
Bëhu i pari për të vlerësuar "Verë Kallmet Reservë Arbëri 0.75 Litër"

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vlerësime

There are no reviews yet.

Main Menu

Verë Kallmet Reservë Arbëri 0.75 Litër

2,000.00 L

Shto ne shporte