Vere Nurellari Lavardar Red 1 Litër

1,400.00 L

Shitur nga: Blishqip.al
Shitur nga Kantina Nurellari

1000 in stock

Compare

LAVARDAR është prodhuar ekskluzivisht nga rrushi autokton, Debina e zezë, rritur nga familja NURELLARI në vreshtin kodrinor rrëzë Tomorit. Kujdesi shumë i vecantë, si në vreshta dhe gjatë procesit to fermentimit në temperaturë të kontrolluar rreptësisht, sjell këtë verë të balancuar mirë me karakteristikat aromatike të ruajtura të varietetit dhe strukturës së tij unike. Preferohen ushqime të pasura me proteina, produkte zgare dhe mishra té marinuar. Rekoman dohet te serviret në temperaturat 16-19 “C

Additional information

Weight 1.230 kg
Bëhu i pari për të vlerësuar "Vere Nurellari Lavardar Red 1 Litër"

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vlerësime

There are no reviews yet.

Main Menu

Vere Nurellari Lavardar Red 1 Litër

1,400.00 L

Shto ne shporte