Vitamin C Serum Vajor (30ml) HUUMë

2,750.00 L

Shitur nga: Blishqip.al
Shitur nga HUUMë

Out of stock

Compare

Serumi vajor i formuluar me Vitamin C -Askorbyl Tetraisopalmitate, një formë shumë e qëndrueshme e vitaminës C që ndihmon në zbardhjen dhe njëtrajtshmërinë e struktures së lëkurës, dhe qe përthithet lehtësisht në lëkurë.

Studimet klinike kanë treguar se Vitamina C – Askorbyl Tetraisopalmitate ka veti të forta antioksidante dhe anti-inflamatore. Po ashtu, studimet kanë treguar se format e tretshme në vaj të vitaminës C depërtojnë përmes epidermës dhe dermës më mirë se acidi L-askorbik i tretshëm në ujë, e cila është forma më e përdorur e vitaminës C në kujdesin e lëkurës (dhe gjithashtu më e lira).

Përveç kësaj, duke ofruar përfitime shumëfunksionale të lëkurës, vaji i kumbullës kakadu, skualan dhe vaji i farës se ribizes ndihmojne në luftimin e mplakjes, të radikalëve të lira dhe ndotjes dhe gjithashtu ndihmon në reduktimin e dukshëm të rrudhave të imta, hidraton, qetëson dhe zbut lekuren.

Eshte i pershtatshem per cdo tip lekure dhe perdoret ne mengjes.

Produkt cilesor per lekure te shendetshme dhe rrezatuese!

Additional information

Weight 0.1 kg
Bëhu i pari për të vlerësuar "Vitamin C Serum Vajor (30ml) HUUMë"

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vlerësime

There are no reviews yet.

Main Menu

Vitamin C Serum Vajor (30ml) HUUMë

2,750.00 L