Raki Rrushi e Vjetëruar Aquila Group 0.5 Litër

1,450.00 L

Shitur nga: Blishqip.al
Shitur nga Aquila Group

In stock

Compare

Rakia jonë e vjetëruar përftohet nga varieteti i rrushit shesh i bardhë. Produkti distilohet dy herë në distilatorë periodikë unikalë të kësaj kantine.
Pas proçeseve të stabilizimit dhe stazhionimit, rakia kalon në fuçi lisi premium, të prodhuara nga mjeshtër ballkanas, me kapacitet të vogël rreth 100 litra.
Fuçitë janë të prodhuara duke përdorur dru lisi të Sllavonias dhe dru të Akacies, të cilat i japin produktit një aromë unikale dhe një ngjyrë floriri të veçantë.
E vëzhguar nga Mjeshtri i kantines, rakia qëndron në këto voza për një periudhe kohe 18 mujore për të arritur harmoninë dhe shijen e duhur.

Grada alkolike (% Vol): 40

Additional information

Weight 0.7 kg
Bëhu i pari për të vlerësuar "Raki Rrushi e Vjetëruar Aquila Group 0.5 Litër"

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vlerësime

There are no reviews yet.

Main Menu

Raki Rrushi e Vjetëruar Aquila Group 0.5 Litër

1,450.00 L

Shto ne shporte